By móc kupować, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się teraz.

  • DiplomatBien_Air_lato

  • ttbio1

  • MELAG_BANER

  • endopilot_5


Synergy D6 8x4g +One Coat Bond7.0Szalka Petriego 100mm

Synergy D6 Intro Kit Syringes

Cena za sztukę (szt.):
0,00 PLN


Zadaj pytanie o produkt

Producent: ( POLDENT )
Synergy D6 Intro Kit Syringes
Kompozyt Synergy D6 posiada unikalną cechę dopasowywania się kolorem do odcienia odbudowywanego zęba. Materiał powstał poprzez połączenie kolorów VITA o podobnym odcieniu, nasyceniu barwy i przejaśnieniach/zaciemnieniach. Następnie udoskonalono stworzone odcienie, polepszając ich przezroczystość (głębię) i nasycenie barwy. W rezultacie otrzymany materiał znacznie ułatwia dobór właściwego odcienia.

Definicja
SYNERGY D6 jest to nanohybrydowy, dający wysoki kontrast na zdjęciach rtg, plastyczny materiał kompozytowy konfekcjonowany w formie strzykawek.

Formuła (system) Synergy D6 opiera się na trzech komponentach:
1. Synergy D6 Dentin (Synergy D6 do Zębiny) właściwy do wszystkich odcieni zębów;
2. Synergy D6 Universal Enamel (Synergy D6 Uniwersalny odcień do Szkliwa) o wysokim stopniu translucencji (przezierności) nadający połysk, zalecany także do odbudowy brzegu siecznego
3. Synergy D6 DentinWhite Bleach (Synergy D6 Wybielony do Zębiny) stosowany do odbudowy zębów wybielonych

Synergy D6 utwardza się w świetle zwykłej lampy halogenowej lub diody elektroluminescencyjnej (LED - Light-emitting diode) np. COLTOLUX?LED.

Skład chemiczny
Diglicydometakrylan-A-bisfenolu
Dietoksymetakrylan-A-bisfenolu
Dimetakrylan trietylenglikolu
Dimetakrylan uretanu
Szkło barowe, silanizowane
Amorficzna krzemionka, hydrofobowa
Wstępnie polimeryzowany wypełniacz
Dane techniczne
Zgodne z normą ISO 4049:2000
Średnia wielkość cząsteczek wypełniacza: 0,6 mm
Zakres wielkości cząsteczek: 0,02 - 2,5 mm
Synergy D6
Zawartość wypełniacza (wg objętości): 65%
Zawartość wypełniacza (wg wagi): 80%

Wskazania
Synergy D6 Dentin Shades (Synergy D6 odcienie do Zębiny) szczególnie zalecane są do:
-bezpośredniego wypełniania ubytków klas I, II, III, IV i V (szczegóły dalej)
-lakowania profilaktycznego
-blokowania podcieni
-reparacji ceramicznych i kompozytowych licówek
-cementowania adhezyjnego odbudowy kompozytowej lub ceramicznej
Synergy D6 Dentin White Bleach (Synergy D6 Wybielony do Zębiny) szczególnie zalecany jest do:
-odbudowy zębów wybielonych
-odbudowy zębów mlecznych,
-charakteryzacji plamek odwapnień
-maskowania zębów przebarwionych
Synergy D6 Enamel Shades (Synergy D6 do Szkliwa) szczególnie zalecane są do:
-odbudowy techniką warstwową jako warstwa szkliwna we wszystkich klasach
-odbudowy brzegu siecznego
-poprawy estetyki poprzez korekcję kształtu i koloru powstającej odbudowy
-osadzania kompozytowych lub ceramicznych restoracji
Przeciwwskazania
Nie należy stosować w przypadku:
- gdy opracowywanego ubytku nie można odizolować po wytrawieniu, podczas aplikacji i naświetlania kompozytu Synergy D6
-gdy istnieje ryzyko reakcji alergicznych na składniki kompozytu Synergy D6
-niskiego poziomu higieny jamy ustnej
Efekty uboczne
Nieznane są układowe efekty uboczne. Alergie kontaktowe na produkty o podobnym składzie zostały opisane jedynie dla pojedynczych przypadków.
Interakcje
Substancje zawierające eugenol i/lub olej goździkowy mogą wpływać na polimeryzację Synergy D6. Należy zatem unikać stosowania cementów na bazie tlenku cynku i eugenolu w połączeniu podczas pracy z Synergy D6.
Po użyciu płynów kationowych do płukania jamy ustnej, wskaźników płytki nazębnej lub chlorheksydyny mogą wystąpić przebarwienia.
Aplikacja
Oczyszczanie zęba
Ząb do wypełnienia oraz zęby sąsiednie należy oczyścić przy użyciu szczoteczki i pasty profilaktycznej nie zawierającej fluoru.
Dobór odcienia
Najskuteczniejsze jest dobieranie odcienia przed izolacją opracowywanego zęba, w pełnym świetle dziennym i przy użyciu kolornika Synergy D6.
Odcienie są identyczne z wzorami z kolornika dopiero po 24 godzinach od polimeryzacji.
Izolacja ubytku (koferdam)
Właściwa izolacja opracowania jest bezwzględnie konieczna dla uzyskania najlepszych rezultatów. Zalecane jest więc stosowanie koferdamu (HYGENIC?/Roeko Dental Dam)
Opracowywanie ubytku
Przy opracowywaniu ubytku należy stosować technikę oszczędzającą tkanki zęba (zasada techniki adhezyjnej). Do wstępnej preparacji szkliwa i zębiny zaleca się użycie wierteł diamentowych 80?m, a do końcowej ? wierteł diamentowych 25 ?m. Zaleca się wykonywanie podcieni i ścięć szkliwa w celu zwiększenia adhezji pomiędzy zębem a materiałem wypełniającym oraz optymalizacji szczelności brzeżnej.
Ochrona miazgi
Punktowe pokrywanie dokomorowej ściany ubytku twardniejącym cementem na bazie wodorotlenku wapnia zapobiega przenikaniu bakterii do miazgi.
Stosowanie systemów wiążących
Należy używać Coltene? ONE COAT BOND, ONE COAT?Self-Etching Bond (bond samowytrawiający się) lub Coltene? A.R.T. BOND zgodnie z instrukcją producenta.
Formówki i kliny międzyzębowe
Przy ubytkach klasy II, III i IV należy założyć cienki pasek formówki i za pomocą klinów umocować go w przestrzeni międzyzębowej.
Aplikacja Synergy D6 ze strzykawki
Kompozyt należy dozować bezpośrednio ze strzykawki na bloczek, następnie nabierać małe porcje instrumentami Coltene? lub innymi nakładaczami i wprowadzać do ubytku.
Aplikacja Synergy D6 z kapsułek
Najpierw należy zdjąć kapturek osłaniający kapsułkę a następnie włożyć ją do cylindrycznego otworu w pistolecie dozującym. Po obróceniu we właściwe położenie zakrzywionej części kapsułki z kompozytem należy wycisnąć materiał bezpośrednio do ubytku lub na nakładacz, lekko naciskając spust pistoletu dozującego.
Czas pracy
Synergy D6 jest materiałem światłoczułym, dlatego też nie należy wystawiać go na działanie światła, zwłaszcza światła naturalnego i płynącego z lampy stomatologicznej. Jeśli jest to możliwe, zaleca się już wyciśnięty kompozyt ochraniać przykryciem nie przepuszczającym światła (nie niebieskim).
Polimeryzacja
Synergy D6 utwardza się w świetle zwykłej lampy halogenowej lub diody elektroluminescencyjnej (LED - Light-emitting diode) np. COLTOLUX?LED.
Synergy D6 należy utwardzać warstwa po warstwie. Nie należy usuwać warstwy inhibicyjnej, ponieważ mogłoby to oddziaływać niekorzystnie na proces adhezji pomiędzy warstwami kompozytu.
Zbyt krótki czas naświetlaniu kompozytu niesie ze sobą ryzyko nieosiągnięcia właściwej wytrzymałości kompozytu. Zbyt długie naświetlanie nie jest możliwe. Lampy o nieznanym natężeniu światła należy sprawdzić miernikiem natężenia światła do lamp COLTOLUX?, kierując się załączoną instrukcją obsługi.
Opracowanie końcowe
Proces opracowywania końcowego składa się z trzech etapów: obróbki zgrubnej, wstępnego polerowania i polerowania na wysoki połysk. Wiertła diamentowe do opracowywania końcowego (40?m i 15?m) są najbardziej uniwersalne i najmniej szkodliwe. Podczas pracy należy je bardzo bardzo delikatnie naciskać, wykonując przy tym ruchy okrężne przy prędkości pomiędzy 5000 a 15000 obrotów/minutę. Nie wolno przy tym zapomnieć o intensywnym chłodzeniu wodą.
Do wykończenia powierzchni aproksymalnych (międzyzębowych) najbardziej odpowiednie są giętkie pilniki (80?m, 40?m i 15?m) i paski. Do polerowania na wysoki połysk zaleca się stosowanie gumek polerskich Coltene/Whaledent DIATECH lub innych porównywalnych instrumentów.
Wszystkie polerowane powierzchnie należy zawsze poddawać fluorowaniu.


Dostępność

Przeciętny czas dostawy:

niedostepny.GIF
Ostatnia aktualizacja: piątek, 26 kwiecień 2024 05:47